Konkurrence resultater

Malou GP, Malou M, Freya og Elija samt Marie, Cecilie og Julia deltog i Rope Skipping DM (Hold) 2. Division – junior.
De fik følgende medaljer:

  • 1. plads i Double Dutch Speed Relay (Malou GP, Freya og Elija)
  • 1. plads i 2i1 tov Pair Freestyle (Freya og Elija)
  • 3. plads i Double Dutch Single Freestyle (Malou M, Freya og Elija)
  • All-around fik Malou GP, Malou M, Freya og Elija en 2. plads

2024

2024

Malou M, Malou GP og Elija samt Marie, Julia, Cecilie og Carla deltog i Rope Skipping SM (Hold) 2. Division – junior.

Malou GP, Malou M, Freya og Elija samt Marie, Julia, Cecilie og Carla deltog i Rope Skipping JM (Hold) 2. Division – junior.
De fik følgende medaljer:

  • 1. plads i Single Rope Speed Relay (Malou GP, Freya og Elija)
  • 1. plads i Double Dutch Speed Relay (Malou GP, Freya og Elija)
  • 1. plads i Single Rope Pair Freestyle (Elija og Freya)
  • 1. plads i Double Dutch Single Freestyle (Malou M, Freya og Elija)
  • 2. plads i Double Dutch Single Freestyle (Julia, Cecilie og Carla)
  • 3. plads i Single Rope Pair Freestyle (Malou GP og
    Malou M)

2024

2023

Malou GP, Freya, Elija, Anna og Malou M deltog i DM Master i Rope Skipping.

Elija en overall 14. plads og Freya fik en overall 20. plads i Junior Pige 1. Division.

Anna, Malou M og Malou GP deltog i Junior Pige 2. Division og fik alle en rosette for deres flotte præstationer.

Freya, Elija, Kirstine og Frida deltog i Rope Skipping DM (Hold) 2. Division – junior.
De kom hjem med medaljer i fem ud af seks discipliner:

  • 1. plads i 2i1 tov Pair Freestyle (Freya og Elija)
  • 1. plads i Double Dutch Single Freestyle (Freya, Elija og Frida)
  • 2. plads i Single Rope Speed Relay (Freya, Elija og Kirstine)
  • 3. plads i Double Dutch Speed Relay (Freya, Elija og Kirstine)
  • All-around fik de en 3. plads

2023

2023

Frida, Freya, Kirstine og Elija deltog i Rope Skipping SM (Hold) 2. Division – junior.

Frida, Freya, Elija og Kirstine deltog i Rope Skipping JM (Hold) 2. Division – junior.
De kom hjem med medaljer i samtlige fire discipliner:

  • 1. plads i Double Dutch Speed Relay (Kirstine, Elija og Freya)
  • 1. plads i Double Dutch Single Freestyle (Elija, Freya og Frida)
  • 2. plads i Single Rope Pair Freestyle (Elija og Freya)
  • 3. plads i Single Rope Speed Relay (Kirstine, Freya og Elija)
  • 5. plads i Single Rope Pair Freestyle (Kirstine og Frida)

2023

2022

Sandra, Freya og Elija deltog i Danmarks Mesterskaberne for hold i 2. divisions juniorrækken hvor de vandt bronze i Double Dutch Freestyle og fik en overall 4. plads.

Sandra, Elija og Freya deltog i de åbne Sjællandsmesterskaber for hold i 2. divisions juniorrækken og fik en overall 4. plads.

2022

2021

Sandra, Elija og Freya deltog i DM Master i 2. divisions juniorrækken og fik henholdsvis 24., 50. og 44. pladsen.

Sandra, Elija og Freya vandt sølv i mini-rækken samt Mille og Sara vandt sølv i junior-rækken til 2-personers konkurrencen.

2020

2019

Julie og Sara samt Solveig og Mathilde deltog i
2-personers konkurrencen og fik henholdsvis 5. og 4. pladsen.

Solveig og Julie vandt guld til
2-personers konkurrencen.

2018